A rendkívül édes gyümölcsök, mint a füge, datolya, aszalt gyümölcs meghiúsítják a fogyást. Mértékletesen szabad használni a keményítő- és az olajtartalmú gyümölcsöket, például a banánt, az avokádót és a kókuszt. Noha savanyú citromsavtartalma miatt a citromot és a grépfrútot elsőre nem tartották alkalmasnak a fogyásra, de mivel jellegzetes keserűségük ellensúlyozza savanyúságukat, naponta egy citrom vagy grépfrút a magjával, húsával és belső héjával együtt nagyszerű fogyasztószer lehet.
A közönséges gyümölcs, mint például az alma, a szilva, az őszibarack, a bogyósok, a narancs és a körte enyhén tisztít, ami kifejezetten kívánatos egy túlsúlyos ember számára.
Két édesítőszert is ajánlunk a folyáshoz! 
Az egyik a nyers méz. A nyers azt jelenti, hogy a pergetés egyik szakaszában sem hevítették fel, és a vele édesített ital, például a tea nem lehet melegebb 54 °C-nál. A nyers méznek emésztés közben csípő ízhatása van, ami előnyös a fogyáshoz, de olyan erős szubsztancia, hogy csak kis mennyiséget szabad használni belőle.
A másik édesítő a Stevia (ejtsd: sztívia). Minden más édesítőszer előmozdítja a súlygyarapodást. Mellőzendő minden kémiai édesítőszer.
Az állati eredetű élelmiszerekről röviden
Kerüljük a laktató, hizlaló ételeket, például a tojást és a tehéntejből készült termékeket, köztük a vajat. Korlátozzuk a húsfogyasztást. A kecsketejkészítmények helyreállítják a testsúlyt, ezért mind a túlsúlyos, mind az alultáplált emberek számára értékesek.
A fűszerekről és ízesítőkről
Fontos szerepet játszanak a fogyókúraprogramban. A sót és a magas sótartalmú termékeket azonban túlsúlyos állapotban mellőzni kell, mivel elősegíthetik a folyadék felhalmozódását a testben. Főzésnél sózzunk takarékosan, és csak teljes, finomítatlan sóval.
A csípős ételekről tudni kell, hogy azok serkenthetik az energiakeringést és gyorsíthatják az anyagcserét.
Az ízesítők közül figyelemre méltó hatása van például a római köménynek, a gyömbérnek, a szegfűszegnek, a fodormentának, az édesköménynek, vagy az ánizsnak.
A keserű gyógyfüvek többsége jótékonyan hat, mivel csökkentik a test nedvességét, tisztítják a vért, és kihajtják a túlsúllyal néha együtt járó meleg toxinokat. Az egyik leghasznosabb közülük a bojtorjángyökér. – Készítsünk főzetet a száraz növényből, vagy együk meg a friss gyökeret nyersen vagy főzve. Ez a hétköznapi gyökér, amely az Egyesült Államok csaknem minden területén megél, gabo néven a japán élelmiszerboltokban is kapható, a nagyobb üzletek kérésre megrendelik. A legtöbb gyógynövényboltban tartanak szárított bojtorjángyökeret. Ez az enyhén keserű növény nagy mennyiségben szinte minden többlet-állapot általános gyógyszere, erőteljesen tisztítja a vért, csökkenti a zsír mennyiségét, és szabályozza a vércukorszintet.
További keserű gyógyfüvek: pitypanggyökér, római kamilla, fodroslórom-gyökér és a közismert kínai gyógynövény, a chai hu, vagyis a sarlós buvákfű vagy buvákfű gyökere. A buvákfű emellett jótékonyan hat a süllyedésekre – méhsüllyedés, bélsüllyedés, aranyér stb.
A kínai zöld tea szintén serkenti a fogyást. Más teákkal, így a levélszárból készült bancha teával lehet helyettesíteni az enyhébb hatás kedvéért. A lucerna is hasznos segítség. Szárító hatása miatt a keserű füvek közé sorolják, bár kellemes az íze. A lucerna nyersen, zöldségételként megfőzve, csíra formájában, teaként és tablettában is fogyasztható.
A Cikk első részét ITT megtalálja!
És te mit gondolsz erről?
Neked mi a véleményed a témáról?